Wystawa rzeźby i malarstwa artystów z miasta Saint-Étienne – 19 maja 2010

maj 19, 2010 | Wydarzenia kulturalne

Dnia 19 maja 2010 o godz. 18.00 w siedzibie Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach odbył się wernisaż Pani Danuty Bruyère, Pani Eve Poulain oraz Pana Marcela Senechala, artystów z francuskiego miasta partnerskiego Katowic. Choć artyści Ci należący do Stowarzyszenia „Artistes de France”, prezentowali swoje dzieła w całej Francji, a nawet poza jej granicami, była to ich pierwsza wystawa w Polsce.

Wernisaż zorganizowany w Domu Miasta Saint-Etienne cieszył się sporym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział ponad 50 osób a wystawiane dzieła sztuki wzbudziły podziw wśród zebranych gości.

Po krótkiej prezentacji dzieł i twórczości francuskich artystów, Pan Robert Pyka oddał głos Pani Danucie Bruyère, która przedstawiła twórczość swoich kolegów, jak również źródła inspiracji dla swojej twórczości, po czym podziękowała wszystkim zebranym za przybycie życząc miłego wieczoru.
Zgromadzeni w Domu Miasta Saint-Etienne mogli podziwiać wspaniałe rzeźby wykonane techniką spawania oraz rzeźby wykonane w brązie. Pośród obrazów można było znaleźć zarówno obrazy olejne, ale także te wykonane techniką akrylu na płótnie i winylu.
Przybyli goście mieli także okazję porozmawiać osobiście z artystami pytając ich o źródła inspiracji, a nawet o kwestie techniczne przygotowania wystawianych prac.
W trakcie całego spotkania goście mogli udać się do bufetu, aby skosztować francuskiego wina i poczęstunku przygotowanych przez organizatorów a także samych artystów.
Wystawę można było zobaczyć także w dniach 20 i 21 maja 2010 w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach.