Wystawa fotografii Patrycji Michalskiej Jordense – 20 czerwca – 15 lipca 2007r.

cze 20, 2007 | Wydarzenia kulturalne

Dom Miasta Saint-Etienne gości u siebie wystawę prac Patrycji Jordense Michalskiej.

Po udanych wystawach malarstwa pani Marii Elsner Michalskiej Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach prezentuje prace jej córki, pani Patrycji Michalskiej Jordense.
W siedzibie Domu przy ulicy Różyckiego 14c w dniach 20 czerwca – 15 lipca 2007 można było obejrzeć fotografie tej nieznanej jeszcze w Polsce artystki.

Pani Michalska Jordense, choć jest z pochodzenia katowiczanką, studia skończyła we Francji, a od kilku lat mieszka i tworzy w Holandii. Jej przygoda z fotografią zaczęła się jeszcze w czasie studiów we Francji, na Ecole de Beaux Arts, kiedy to powstały jej pierwsze czarno-białe ballady i z małymi przerwami trwa do dnia dzisiejszego. Prezentowane w Domu Miasta Saint-Etienne zdjęcia to portrety dzieci, które są, jak chce autorka, „przyszłością Europy”. Jej czarno-białe fotografie są niezwykle dopracowane pod względem technicznym, precyzyjnie zaaranżowane, zakomponowane w mocnym punkcie obrazu.

Ze zdjęć patrzą na nas tak jak do obiektywu oczy otwarte, szczere, zamyślone, zaciekawione, oczekujące i te inne, które nie mają pojęcia, że są uwiecznione. Dzieci, mała blondyneczka, młody chłopiec, gesty rąk, ukłon głowy, po prostu są.