Współpraca liceów i wymiana młodzieży (2016r.)

wrz 26, 2018 | Wydarzenia kulturalne

Rozpoczęcie realizacji zainicjowanej przez Dom Saint-Etienne współpracy między Liceum Claude Fauriel z Saint-Etienne i Liceum im Kopernika w Katowicach (2016)
W marcu 2016 roku pierwsza grupa uczniów katowickiego liceum rozpoczęła miesięczny pobyt w Saint-Etienne, w trakcie którego uczęszczali do partnerskiego liceum biorąc udział w regularnych lekcjach. Następnie w maju 2016 grupa młodych Francuzów udała się do Katowic, gdzie uczęszczała do Liceum im Kopernika. W przypadku obu pobytów, uczniowie gościli w domach rodzin uczestniczących we współpracy. Projekt współpracy przewiduje także uczestnictwo katowickich uczniów, w kształceniu przygotowującym do egzaminów wstępnych do tzw. Grandes Ecoles.
Podpisanie umowy o współpracy między dwoma liceami. W dniach 14-16 marca w Saint-Etienne przebywała delegacji Liceum im. Kopernika celem zapoznania się z bazą dydaktyczną partnerskiej szkoły w Saint-Etienne. W trakcie wizyty omówione zostały perspektywy przyszłej współpracy oraz treść umowy pieczętującej współpracę obu placówek.