Wizyta Mera miasta Saint-Etienne, Pana Maurice VINCENT w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach w dniu 23 czerwca 2012 roku.

lip 2, 2012 | Wydarzenia kulturalne

Dnia 23 czerwca 2012 roku mieliśmy zaszczyt gościć w Domu Miasta (…)Mera miasta Saint Etienne, Pana Maurice’a Vincenta. Mer Vincent, który jednocześnie sprawuje we Francji mandat senatora, odwiedził Dom Miasta Saint Etienne po raz pierwszy od momentu objęcia funkcji w 2008 roku.

Podczas wizyty w Domu Miasta Saint Etienne zaprezentowano aktualne dokonania i działalność Stowarzyszenia w Polsce oraz przedstawiono perspektywy rozwoju oraz planowane działania na rok 2013.
W trakcie spotkania obecni byli także przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice, Pan Adam Łęski, kierownik Referatu Współpracy z zagranicą, Pani Michalina Bajor, pracownik tego referatu, a także Pani Katarzyna Zaręba, dyrektorka firmy Arinso oraz Pan Robert Pyka z małżonką z ramienia Domu St-Etienne. Panu Maurice Vincent towarzyszył natomiast Pan Damien Chapuis, dyrektor Wydziału Współpracy Międzynarodowej Miasta i Metropolii Saint – Etienne.

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a po zakończeniu części oficjalnej kontynuowano nieformalne spotkanie podczas wspólnego obiadu z udziałem Wiceprezydenta miasta Katowice, Pana Marcina Krupy.

Wizyta delegacji z Saint-Etienne miała także szerszy wymiar. Podczas swojej wizyty w Polsce Pan Maurice’a Vincent odwiedził również Stadion Narodowy w Warszawie i spotkał się z organizatorami Euro 2012. Warto zaznaczyć, że miasto Saint-Etienne jest jednym z miast-organizatorów, w których odbędą się piłkarskie spotkania podczas nadchodzącego Euro 2016 we Francji.
W piątek 22 czerwca 2012 roku, Mer miasta Saint Etienne był także gościem Marszałka Województwa Śląskiego podczas uroczystości związanych z obchodami 90 rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski.