Wizyta delegacji Liceum St-Barbe z Saint-Etienne – 4/5 lipiec 2007

lip 5, 2007 | Wydarzenia kulturalne

W dniach 4-5 lipca 2007 r. gościła w naszym regionie trzyosobowa delegacja opiekunów praktyk zawodowych z Liceum Sainte-Barbe z Saint-Etienne.

Goście odwiedzili tyski Zespół Szkół Technicznych, celem ustalenia możliwości organizacji wspólnych praktyk zawodowych uczniów polskich i francuskich. Praktyki uczniów francuskich, którzy przybędą wraz ze swoimi nauczycielami, rozpoczną się w październiku 2007r. i potrwają 4 tygodnie. Czas trwania praktyki jest również jest jednym z wymogów do uzyskania dyplomu technika specjalisty.

Delegacja opiekunów, której przewodniczył Pan Philippe Richard spotkała się również z jednym z dyrektorów firmy ZEG (Zakład Elektroniki Górniczej) w Tychach celem omówienia szczegółów organizacyjnych i merytorycznych praktyk.

W drugim dniu pobytu delegacja spotkała się z Dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach , z którą kontakty nawiązała za pośrednictwem Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach. Dzięki staraniom katowickiej szkoły uczniowie z Sainte-Barbe odbędą praktyki zawodowe w firmie “Introl” w Katowicach, którą zwiedzili członkowie delegacji.