Wizyta Ambasadora Francji – 13-15 maja 2013 r.

maj 15, 2013 | Wydarzenia i projekty

W związku z kolejną edycją Europejskiego Kongresu Gospodarczego (13-15 maja 2013) w Katowicach przebywał z delegacją Ambasador Republiki Francuskiej, Pan Pierre Buhler, któremu towarzyszył między innymi Konsul Generalny, Pan Alexis Chahtahtinsky.

Podczas swojej wizyty Ambasador wziął udział w obradach i panelach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, spotkał się z władzami województwa śląskiego oraz Prezydentem miasta Katowice, Panem Piotrem Uszokiem.

Istotnym elementem programu pobytu Ambasadora w Katowicach było spotkanie z francuskimi przedsiębiorstwami obecnymi w tym mieście oraz polsko – francuskimi instytucjami, które mają swoją siedzibę w Katowicach. W związku z powyższym w środę 15 maja Ambasador spotkał się z przedstawicielami Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach oraz Alliance Française w Katowicach. Rozmowy dotyczyły rozwijania polsko-francuskiej współpracy zdecentralizowanej oraz promocji kultury francuskiej na Śląsku. Ambasador bardzo pozytywnie odniósł się w tym zakresie do projektu rozbudowy siedziby Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach oraz propozycji przeniesienia do tej lokalizacji siedziby Stowarzyszenia Alliance Française, dzięki czemu powstanie w Katowicach silny ośrodek promocji kultury francuskiej.