Wieczór Beaujolais Nouveau – 19 listopada 2009

lis 19, 2009 | Wydarzenia kulturalne

Na całym świecie, trzeci czwartek listopada to okazja do świętowania pojawienia się młodego wina zwanego Beaujolais Nouveau. Jest ono gotowe do spożycia już w 6 tygodni po winobraniu i ma swoich licznych amatorów, którzy tłumnie zapełniają winiarnie by oddać się degustacji, której towarzyszy huczna zabawa.

Aby tradycji stało się zadość, Dom Miasta Saint Etienne w Katowicach już po raz szósty zorganizował z tej okazji wieczór Beaujolais Nouveau, połączony z bankietem. Powitanie Młodego Wina miało miejsce 19 listopada 2009 roku w Katowicach, w Hotelu Park Diament przy ul. Wita Stwosza.

Około 150 przybyłych gości, powitanych przez Prezesa sieci Hotele Diament, Dyrektora Metropolii Silesia oraz Dyrektora Domu Miasta Saint Etienne, miało przyjemność posłuchać zespołu Quiet Quartet, którego muzyka towarzyszyła gościom przez cały wieczór.

Organizatorzy zadbali o to, by goście mogli poznać tradycję picia młodego wina, która przybyła do nas z Francji. Została ona przybliżona przez Sommeliera, Pana Grzegorza Marca.

Ucztę dla podniebienie zapewnili sponsorzy (Bongrain, Lactalis Polska, Candia, itd.) oraz szef kuchni, który przygotował francuskie specjały.

Organizatorzy: Hotele Diament, Metropolia Silesia, Dom Miasta Saint Etienne w Katowicach

Sponsorzy: Candia, Lactalis, Bongrain, Restauracja Atmosfera, Lavazza, Dal Pesca, Pepsi, Wilbo Catering, Rians, Bonduelle, Agros Nova.