Wieczór Beaujolais Nouveau – 17 listopada 2011r.

lis 17, 2011 | Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny trzeci czwartek listopada stał się okazją do spotkania smakoszy młodego francuskiego wina oraz środowiska frankofońskiego Katowic i Śląska.

W tym roku wieczór Beaujolais Nouveau współorganizowany przez Dom Miasta Saint-Etienne, odbył się w Hotelu Campanile przy ul.Sowińskiego w Katowicach.

Pojawienie się młodego wina świętowało około 110 zaproszonych gości. Degustacji tradycyjnego trunku towarzyszył obfity poczęstunek składający się z m.in. z francuskich przysmaków, a także nastrojowa muzyka w klimatach jazzowych w wykonaniu tria wokalno – instrumentalnego „Cappuccino”.

Tegoroczne spotkanie w ramach wieczoru Beaujolais Nouveau miało nie tylko charakter towarzyski, ale również biznesowy. Jego szczególnym gościem był producent wina z Tunezji, prezentujący wszystkim zaintersowanym tunezyjskie wina i oliwy z oliwek.

Obchody Beaujolais Nouveau organizowane przez Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach od samego początku realizowane są dzięki wsparciu sponsorów pośród których należy wymienić Hotel Campanile, Sklep Leclerc w Katowicach oraz importerów francuskich serów, tj. firmy Candia i Lactalis.