Turniej Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice – 7 czerwiec 2009

cze 7, 2009 | Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Domu Miasta Saint – Etienne już po raz trzeci zorganizowało turniej Pétanque o Puchar Prezydenta Miasta. Zawody odbyły się 7 czerwca 2009 na przeznaczonym do gry „bulodromie”, usytuowanym w Parku Kościuszki między Wieżą Spadochronową a restauracją Zielone Oczko.

Impreza stanowi kontynuację zeszłorocznego przedsięwzięcia. Trzeci Amatorski Turniej Pétanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice jest przedsięwzięciem współfinansowanym przez miasto Katowice.

Spotkanie z tradycyjną francuską „grą w bule” cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Petanque jest grą uniwersalną, integrującą, odpowiednią dla osób w każdym wieku.

Do Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, zgłosiło się 28 drużyn, a więc 84 uczestników, którzy mimo niepewnej pogody całymi rodzinami przyszli w niedzielę do Parku Kościuszki.. Z uwagi na to, że turniej odbył się w niedzielę, prócz graczy petanque przyciągnął także osoby towarzyszące oraz ludzi spacerujących w Parku Kościuszki, którzy włączali się w zabawę.

Zawodnicy zagrali w drużynach trzyosobowych. Sprzęt zapewniony był przez organizatorów. Nad sprawnością turnieju czuwał Pan Maciej Żłobiński, kierujący sekcję „Petanque” działającą przy Domu Miasta Saint Étienne. Dziewięć najlepszych drużyn otrzymało cenne nagrody, a były to m.in. profesjonalne zestawy kul do gry w Pétanque, odtwarzacze MP3, materace, baseny, piłki, ufundowane przez sponsorów, pośród których należy wymienić Urząd Miasta Katowice, oraz takie firmy jak Prevoir, Carrefour, Obut, Miasto Saint-Etienne. Inicjatywa Domu Miasta Saint-Étienne została pozytywnie odnotowana w mediach lokalnych. Dzięki uprzejmości sponsorów oraz wsparciu finansowym miasta organizatorzy mogli także zaprosić wszystkich uczestników na francuski piknik.