Turniej Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice – 13 czerwiec 2010

cze 13, 2010 | Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Domu Miasta Saint – Etienne już po raz czwarty zorganizowało turniej Pétanque o Puchar Prezydenta Miasta. Zawody odbyły się 13 czerwca 2010 na przeznaczonym do gry „bulodromie”, usytuowanym w Parku Kościuszki między Wieżą Spadochronową a restauracją Zielone Oczko.

Impreza stanowi kontynuację zeszłorocznego przedsięwzięcia.
Czwarty Turniej Pétanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice jest przedsięwzięciem współfinansowanym przez miasto Katowice.
Spotkanie z tradycyjną francuską „grą w bule” cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
Petanque jest grą uniwersalną, integrującą, odpowiednią dla osób w każdym wieku.
Do Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, zgłosiło się 24 drużyn, a więc 72 uczestników, którzy całymi rodzinami przyszli w niedzielę do Parku Kościuszki. Z uwagi na to, że turniej odbył się w niedzielę, prócz pasjonatów Pétanque przyciągnął on także osoby towarzyszące oraz ludzi spacerujących w Parku Kościuszki, którzy włączali się do zabawy.

Zawodnicy zagrali w drużynach trzyosobowych. Sprzęt zapewniony był przez organizatorów. Nad przebiegiem turnieju czuwał Pan Maciej Żłobiński, kierujący sekcję „Pétanque” działającą przy Stowarzyszeniu Dom Miasta Saint-Étienne oraz Pan Robert Pyka, reprezentujący zarząd Stowarzyszenia.
Osiem najlepszych drużyn otrzymało cenne nagrody, a były to m.in. intensywny kurs języka francuskiego, trofea sportowe, zestawy kul do gry w Pétanque, piłki, plecaki i inne nagrody ufundowane przez sponsorów, pośród których należy wymienić Urząd Miasta Katowice oraz takie firmy jak Prevoir, Carrefour, Obut, Alliance Francaise i miasto Saint-Etienne.
Dzięki uprzejmości sponsorów oraz wsparciu finansowym miasta organizatorzy mogli także zaprosić wszystkich uczestników na francuski piknik.