Szósty Turniej Pétanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice – 17 czerwca 2012

cze 27, 2012 | Wydarzenia kulturalne

Dnia 17.06.2012 w katowickim Parku Kościuszki odbył się VI Turniej Pétanque. Zarówno organizatorzy imprezy, jak i jej uczestnicy, zadowoleni byli z poziomu gry oraz panującej na bulodromie atmosfery.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:15. Na listę startową wpisało się 72 uczestników, którzy następnie zostali podzieleni na trzyosobowe drużyny – triplety (zgodnie z systemem supermêlée ). Dzięki losowemu systemowi szanse były bardzo wyrównane. Najmłodsi z graczy mieli zaledwie 14 lat, zaś najstarszy zawodnik – 62. Wszyscy mieli do dyspozycji sprzęt zapewniony przez organizatorów oraz mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego dzięki wsparciu sponsorów, wśród których był między innymi: UM Katowice, Alliance Française de Katowice, Carrefour, Konsul Trofea Sportowe oraz właściciel strony www.kulki.eu.

Pierwsza runda turnieju rozpoczęła się zgodnie z planem i po ciężkiej walce, zakończyła o godzinie 17:00. Wtedy też (po przerwie na posiłek i odpoczynek) rozpoczęła się faza pucharowa, która trwała do godziny 19:00.

Dla niektórych był to pierwszy kontakt z tego typu grą. Radzili sobie świetnie, choć doświadczeni zawodnicy oczywiście nie dawali za wygraną.

Wszyscy oglądali rozgrywki z zaciekawieniem i gorąco kibicowali swoim faworytom. Warto dodać, że w tym samym czasie organizowane były gry i konkursy dla najmłodszych, którym towarzyszyły niemniejsze emocje.

Kolejne rundy weryfikowały umiejętności i wytrzymałość graczy.

Najlepszym przyznane zostały cenne nagrody, które wręczyli Panowie Robert Pyka i Maciej Żłobiński z Domu Miasta Saint-Etienne oraz Pani Michalina Bajor z ramienia UM Katowice.