Szkolenie „Wszystko o księgowości francuskiej” – 12 lutego 2008 r.

lut 12, 2008 | Wydarzenia i projekty

Dnia 12 lutego 2008 w Domu Miasta Saint – Etienne odbyło się szkolenie „Specyfika księgowości francuskiej oraz podstawowe aspekty prawa podatkowego i socjalnego we Francji”. Spotkanie prowadziła Pani Maria Skarzynska, Biegły Rewident i Ekspert Księgowy w kancelarii JAP INTERNATIONAL w Paryżu. Współorganizatorem była Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Główne tematy spotkania – księgowość oraz prawo pracy we Francji – podzielone zostały na mniejsze działy, a następnie szczegółowo omówione przez zaproszoną specjalistkę.

Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów z najważniejszymi informacjami, przekazanymi w trakcie seminarium. Uczestnicy zapoznali się między innymi z wytycznymi naliczania wynagrodzenia oraz urlopu, możliwymi formami zatrudnienia oraz z najważniejszymi zasadami systemu ubezpieczeń oraz prawa podatkowego. Każdy miał również szansę zadać prowadzącej pytania, dotyczące problemów, jakie napotkał w ramach swoich doświadczeń zawodowych.

W szkoleniu wzięło udział 16 osób. Wśród nich znaleźli się zarówno przedstawiciele firm i przedsiębiorstw stale współpracujących z rynkiem francuskim, jak i reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby prywatne, zainteresowane praktycznym tematem seminarium.