Szkolenie „Jakie warunki musi spełnić polski przedsiębiorca, aby mógł swobodnie świadczyć swoje usługi na terenie Francji” – 10 maj 2007 r.

maj 10, 2007 | Wydarzenia i projekty

W pierwszych dniach maja br. Dom Miasta Saint Etienne zorganizował szkolenie na temat warunków, jakie musi spełnić polski przedsiębiorca, aby mógł swobodnie świadczyć swoje usługi na terenie Francji.

Szkolenie odbyło się 10 maja 2007 od godziny 10tej do około godziny 14tej w siedzibie Domu i składało się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza, poświęcona swobodnemu przepływowi usług w prawie wspólnotowym oraz świadczeniu usług przez przedsiębiorstwa polskie we Francji została poprowadzona przez Panią Agatę Bulską-Laine, prawnika z paryskiej kancelarii prawnej ReedSmith Rambaud Charot, specjalizującą się w prawie handlowym, międzynarodowym oraz w prawie wspólnotowym. Po krótkiej przerwie na kawę miało miejsce wystąpienie pani Anny Muzyczuk, przedstawiciela Centrum Euro Info przy GARR i dotyczyło wsparcia Unii Europejskiej przy wchodzeniu na nowe rynki.

Szkolenie spotkało się z dość dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców śląskich. Przybyli goście poszukiwali konkretnych odpowiedzi na zagadnienia związane z wysłaniem ich pracowników do Francji, a nawet koniecznych do wypełnienia formularzy. Obie prelegentki starały się wyczerpująco odpowiedzieć na zadawane im pytania.