Święto Młodego Wina Beaujolais Nouveau

lis 16, 2006 | Wydarzenia kulturalne

Od kilku lat, w trzeci czwartek listopada obchodzone jest w Polsce i na świecie święto młodego wina Beaujolais Nouveau. Tym razem 16 listopada 2006 roku Dom Miasta Saint-Etienne we współpracy z firmami francuskimi, które na tą okazję dostarczyły wino i inne francuskie przysmaki zorganizował wieczór Beaujolais w hotelu Campanile.

Zaproszone zostały osoby, które regularnie współpracują z Domem Miasta Saint-Etienne w Katowicach lub które należą do stowarzyszenia Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach. Wśród 60 przybyłych gości mieliśmy okazję spotkać m.in.: przedstawicieli władz miejskich Katowic, reprezentantów władz regionalnych oraz francuskich firm zlokalizowanych na Śląsku
Tradycja francuska nakazuje, aby degustacja wina szła w parze z degustacją serów oraz bagietek. Goście mieli, więc okazję spróbować nie tylko wina, ale również francuskich serów takich jak m.in.: „Camembert le Rustique” lub „Fourrée de l’Aubier”, które zostały dostarczone specjalnie na tę okazję przez firmy Candia oraz Lactalis.
Jak co roku, profesjonalni muzycy czuwali nad tym aby umilić gościom spotkanie.
Wieczór był ponadto wzbogacony o opowieść Pana Witolda Zmysłowskiego, właściciela sklepu Wina Świata w Katowicach, która przybliżyła gościom tradycję Święta Młodego Wina, jak również pozwoliła lepiej poznać zwyczaje i tradycje francuskie.