Pierwsze Śląskie Spotkanie Sztuki i Biznesu – 30 października 2012 r.

paź 30, 2012 | Wydarzenia i projekty

Pierwsze Śląskie Spotkanie Sztuki i Biznesu pt. Kreatywność i przedsiębiorczość a nowe oblicza poprzemysłowych aglomeracji. Katowice i Saint-Etienne w XXI wieku w Centrum Kultury Katowice. Spotkanie miało na celu ukazanie przemian dokonujących się w obu miastach partnerskich oraz roli, jaką może w tym zakresie odegrać Design, jako narzędzie umożliwiające współpracę świata sztuki oraz gospodarki. Pomysł na zorganizowanie tego niezwykłego spotkania narodził się w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach, a jego partnerami organizacyjnymi byli Centrum Kultury Katowice, Miasto Katowice oraz Miasto Saint-Etienne

Spotkanie skierowane było do wszystkich tych, którzy chcieli się dowiedzieć, jak zmienia się ich miasto i region. Wszyscy chcielibyśmy, aby otaczające nas przedmioty i urządzenia, coraz bardziej technicznie zaawansowane, efektywniejsze, były jednocześnie przyjazne dla użytkownika i jego otoczenia, cieszyły swoim pięknem i zadziwiały formą. Jeśli jednocześnie przy tej okazji design daje możliwość uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku…, nie trzeba niczego dodawać. Miasto Saint-Etienne już kilka lat temu postawiło na design, a Katowice podążają zbliżoną ścieżką.

Związane jest z coraz większym naciskiem, na to aby zmieniające swoje oblicza miasta były nie tylko funkcjonalne, ale i piękne w tym samym wzrastała jakość życia w ich przestrzeni. Spotkanie, w którym wzięło udział około 100 uczestników było także okazją do zaprezentowania planowanego na marzec 2013 Biennale Design w Saint-Etienne, które przedstawiła w swoim wystąpieniu Wicemer Miasta Saint-Etienne Pani Françoise Gourbeyre. Miasto Katowice reprezentowała Pierwsza Wiceprezydent Miasta Katowice Pani Krystyna Siejna.