Piąty Turniej Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice – 19 czerwca 2011

cze 19, 2011 | Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Domu Miasta Saint – Etienne już po raz piąty zorganizowało turniej Pétanque o Puchar Prezydenta Miasta. Zawody odbyły się 19 czerwca 2011 na przeznaczonym do gry „bulodromie”.

Impreza stanowi kontynuację zeszłorocznego przedsięwzięcia. Piąty Turniej Pétanque o Puchar Prezydenta Miasta Katowice jest przedsięwzięciem współfinansowanym przez miasto Katowice.

Spotkanie z tradycyjną francuską „grą w bule” cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Petanque jest grą uniwersalną, integrującą, odpowiednią dla osób w każdym wieku.

Do Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, zgłosiło blisko 100 zawodników. Jednak ze względu na ograniczenia techniczne (ilość boisk do gry), do zwodów mogło przystąpić 72 zawodników (decydowała kolejność zgłoszeń). Z uwagi na to, że turniej odbył się w niedzielę, prócz pasjonatów Pétanque przyciągnął on także osoby towarzyszące oraz ludzi spacerujących w Parku Kościuszki, którzy włączali się do zabawy.

Zawodnicy zagrali w drużynach trzyosobowych w nie stosowanym dotąd w Polsce systemie „Supermêlée” umożliwiającym grę zarówno zawodnikom doświadczonym jak i początkującym. Sprzęt zapewniony był przez organizatorów. Nad przebiegiem turnieju czuwał Pan Maciej Żłobiński, kierujący sekcję „Pétanque” działającą przy Stowarzyszeniu Dom Miasta Saint-Étienne oraz Pan Robert Pyka, reprezentujący zarząd Stowarzyszenia. Dziesięć najlepszych drużyn otrzymało cenne nagrody, a były to m.in. trofea sportowe, odtwarzacze mp4, zestawy kul do gry w Pétanque, piłki, plecaki i inne nagrody ufundowane przez sponsorów, pośród których należy wymienić Urząd Miasta Katowice oraz takie firmy jak Prevoir, Leclerc, Obut. Dzięki uprzejmości sponsorów oraz wsparciu finansowym miasta organizatorzy mogli także zaprosić wszystkich uczestników na francuski piknik.