Misja handlowa francuskich przedsiębiorstw – 10-15 października 2009

paź 15, 2009 | Wydarzenia i projekty

Między 10 a 15 października gościła w Polsce misja handlowa z udziałem francuskich przedsiębiorców między innymi z Regionu Rodan Alpy, w którym znajduje się miasto partnerskie Katowic, Saint-Etienne.

Głównymi organizatorami misji i jej koordynatorami były Izba Handlowo-Przemysłowa w Saint-Etienne oraz Bank CIC Lyonnaise Banque. Celem misji było doprowadzenie do współpracy handlowej między przedsiębiorstwami francuskimi, które wzięły w niej udział, a polskimi podmiotami zainteresowanymi wymianą gospodarczą z Francją.

Pośród uczestników znalazły się firmy reprezentujące takie branże jak: producenci kosmetyków, producenci basenów, producenci profesjonalnych noży czy wytwórcy przyczep sklepowych.

W programie misji przewidziany był także pobyt w Katowicach, gdzie doszło do ciekawych spotkań między polskimi i francuskimi partnerami. Francuscy przedsiębiorcy mieli okazję zawitać do Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach, gdzie przedstawiono im potencjał ekonomiczny i inwestycyjny aglomeracji katowickiej oraz gdzie zapoznali się z usługami świadczonymi przez Dom Saint-Etienne na rzecz polskich i francuskich przedsiębiorstw.

Podczas pobytu w Katowicach, przedstawiciele organizatorów misji, tj. Izby Handlowo-Przemysłowej z Saint-Etienne oraz Banku CIC Lyonnaise Banque, spotkali się między innymi z władzami miasta Katowice oraz dyrekcję Regionalnej Izby Gospodarczej.