Koncert zespołu Alie Sam

lis 14, 2006 | Wydarzenia kulturalne

W ramach promowania kultury francuskiej w województwie śląskim, Dom Miasta Saint-Etienne zorganizował Spotkania z kulturą francuską. W programie tych spotkań przewidziane są: koncert grupy Alie Sam, święto młodego wina i noc kina francuskiego.

Z tej okazji, 14 listopada 2006 Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach we współpracy z Urzędem Miejskim w Katowicach, Miastem Saint-Etienne oraz Allience Francaise zorganizował koncert grupy Alie Sam z Saint-Etienne, który odbył się w kinoteatrze Rialto w Katowicach.
Grupa Alie Sam składa się z pięciu muzyków, którzy czerpią natchnienie z piosenek francuskich, jazz’u i rock’a i w których zawierają spokój i romantyzm Francji jak również własną młodość i żywiołowość.

We wtorek, około 100 osób przyszło, aby uczestniczyć w tym koncercie pełnym wrażeń. Publiczność miała możliwość posłuchać piosenek z nowego albumu zatytułowanego Aux Vents.
Publiczność była zachwycona ekspresywnością grupy i doceniła jej talent żywo ją oklaskując. Zespół również był oczarowany tak gorącym przyjęciem jak również spontanicznością i żywiołowością Polaków.
Po koncercie, wszyscy zainteresowani mogli kupić płyty z utworami tej grupy. Koncert, który odbył się w świetnej atmosferze zakończył się około godziny 20.30.