Józef Jakubczyk : Tkanina artystyczna – wystawa w Domu Saint – Etienne, 5 czerwca 2008

cze 5, 2008 | Wydarzenia kulturalne

Dnia 5 czerwca 2008 o godzinie 18 :00 w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach odbył się wernisaż wystawy Józefa Jakubczyka. Wystawa ta była kontynuacją trwającej od 15 do 29 maja ekspozycji artysty w Galerii « Le Mouton à Cinq Pattes » w Saint-Etienne.

Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród zwolenników i kolekcjonerów tej unikatowej sztuki.
Po powitaniu gości przez Pana Roberta Pykę, głos zabrała sam artysta. Opowiedział on o swoich relacjach z Francją, swych auterytetach oraz inspiracjach kończąc wypowiedz mała anekdotą. Następnie, życzył wszystkim mile spędzonego wieczoru.
Zainteresowani mogli dowiedzieć się jak tworzy się wełniane gobeliny. Co więcej, mogli oni podziwiać imponujące pejzaże natury na nich przedstawione. Każdy z uczestników miał również okazję zadać pytanie mistrzowi tkaniny ręcznej. Spotkanie to umilił drobny poczęstunek oraz lampka francuskiego wina.

* Józef Jakubczyk od wielu lat tka wełniane gobeliny. Urodzony w 1954 roku, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Związany z Polską i z Francją, wystawia i sprzedaje swoje prace w obydwu krajach. Wykonuje dzieła w ciepłej kolorystyce, dużych rozmiarów, z myślą o wykorzystaniu ich jako dekoracji wnętrz. Tworzy własne kompozycje lub też odtwarza na zamówienie istniejące już obrazy.