III Edycja Spotkań z Francją – listopad 2007

lis 9, 2007 | Wydarzenia kulturalne

W piątek 9 listopada o godzinie 23 w kinie Światowid rozpoczął się wieczorek poświęcony filmowi francuskiemu. „Noc kina francuskiego” została zorganizowana przez Dom Miasta Saint Etienne w Katowicach oraz kino Światowid w ramach trzeciej edycji „Spotkań z Francją”.

 Przed projekcją filmów widzowie mieli okazję wysłuchać recitalu piosenki francuskiej w wykonaniu Artura Gotza. Zaprezentował on klasykę piosenki francuskiej taką jak „Amsterdam” Jacques’a Brela oraz kompozycje Jerzego Satanowskiego.

Po recitalu wszyscy mogli spróbować wyśmienitych francuskich serów z bagietką, do których podano lampkę czerwonego wina. Degustacja win i serów była możliwa dzięki hojności sponsorów: firm Candia, Lactalis,Leclerc oraz Bongrain.

Zaraz po poczęstunku uczestnicy zobaczyli dwa filmy. Jeden z nich zatytułowany „Angel-A” był historią 28-letniego mężczyzny, ktróry popadł w tarapaty i nie miał żadnej nadziei na lepszy los. Była to niezwykła opowieść o miłości i chęci poznania samego siebie. Widzowie gorąco przyjęli świetną grę Jamela Debbouze i Rie Rasmussen.

Podczas przerwy, Pan Maciej ?łobiński z sekcji „Petanque” Domu Saint – Etienne, zapoznał publiczność z zasadami gry, a wszyscy entuzjaści chętnie spróbowali swoich sił.

Audrey Tautou oraz Guillaume Canet zagrali w drugim wyświetlonym tej nocy filmie: „Po prostu razem”, reżyserii Claude’a Berri. Jego akcja rozgrywała się w Paryżu i przedstawiała historię życia trzech młodych ludzi poszukujących prawdziwej miłości.

Mimo póznej pory, „Noc kina francuskiego” cieszyła się niewątpliwym zainteresowaniem, a salę kinową wypełniło ponad 90 widzów.