Dwunasta edycja „Katowickich Spotkań z Francją” (październik – listopad 2017)

wrz 27, 2018 | Wydarzenia kulturalne

Jest to cykl imprez kulturalnych, których celem jest przybliżenie mieszkańcom Katowic miasta partnerskiego Saint-Etienne oraz kultury francuskiej. Program „Katowickich Spotkań z Francją”.

– 27 października 2017 r.
Koncert francuskiego piosenkarza Romaina Lateltin. Artysta umiejętnie łączy nowe brzmienia z tradycyjną muzyką francuską. Był to już trzeci koncert tego artysty w Katowicach, który jest zawsze gorąco przyjmowany przez polską publiczność
Noc kina francuskiego w kinie Światowid połączona z francuskim poczęstunkiem. Tym razem głównym wydarzeniem była przedpremierowa projekcja filmu „Kobiety mojego życia” w reż. Arnaud Desplechin.

Zobacz plakat  

– 16 listopada 2017 r.
Wieczór Beaujolais Nouveau – we współpracy z hotelem „Campanile” i Fundacją The LINK w Katowicach oraz przy wsparciu stałych sponsorów tj. między innymi firmy Carrefour. Celem tej inicjatywy poza jej aspektami rozrywkowymi i kulinarnymi jest przede wszystkim integracja środowiska katowickich frankofonów i frankofilów. Wieczór Beaujolais Nouveau jest doskonałą i – jak się okazuje – często jedyną okazją w ciągu roku do spotkania i lepszego poznania ludzi, którzy tworzą sieć współpracy wokół Domu Saint-Etienne, a reprezentują różne sektory i branże. W tym roku w wieczorze Beaujolais Nouveau wzięło udział blisko 90 osób a pośród nich przedstawiciele katowickich placówek dyplomatycznych, jednostek samorządu terytorialnego oraz zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw. Wieczór uświetnił wykonany na żywo recital francuskiej piosenki. Goście poza degustacją wina Beaujolais Nouveau mogli skosztować francuskich przysmaków, ufundowanych przez sponsorów.

Zobacz zaproszenie