Beaujolais Nouveau 2008 już jest!

gru 1, 2008 | Wydarzenia kulturalne

Zgodnie z tradycją, która sięga roku 1951, pierwsze butelki młodego wina otwiera się zawsze w trzeci czwartek listopada, około 3 miesiące po winobraniu. Nie tylko we Francji, lecz także na całym świecie każdego roku, jest to wyśmienita okazja do świętowania młodego wina Beaujolais Nouveau.

Aby ta tradycja była obecna także w Polsce, Dom Miasta Saint-Etienne przy współpracy i dzięki życzliwości Hotelu Diament i Restauracji Romantycznej w Katowicach, zorganizował 20 listopada 2008 roku wieczór Beaujolais Nouveau. Oczywiście wieczór ten nie mógłby się odbyć bez pomocy stałych partnerów i sponsorów, jakimi są firmy Candia, Lactalis, oraz Bongrain.

Wieczór rozpoczął się o godz. 18:00 od powitania wszystkich zgromadzonych przez Dyrektor Hotelu Diament Panią Nataszę Merta-Gierka i Pana Roberta Pykę z Domu Miasta Saint-Etienne. Następnie Sommelier przedstawił zgromadzonym historię i proces produkcji wina beaujolais.

Zaproszeni goście, wśród których znajdowali się między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice, władz regionalnych, a także reprezentanci firm francuskich, mogli przy akompaniamencie zespołu muzycznego degustować beaujolais, a także wyśmienite sery, niektóre specjalnie na tę okazję sprowadzone z Francji.